Chat with us, powered byLiveChat

Peder Nomell forlenger

Postet av Lars Petter Brevig den 26. Sep 2019

Peder Nomell har signert ny kontrakt som gjør han til Kvik Halden FK-spiller de neste to sesongene.

Lokal unggutt
Peder Nomell er kjent for de fleste fotballinteresserte Haldensere, og unggutten som fyller 20 år neste år startet sin fotballkarriere i Tistedalen TIF. For to år siden meldte han overgang til Kvik Halden FK, og ble raskt blant de spillerne som dominerte størst på klubbens juniorlag. I forkant av fjorårssesongen ble han en del av a-laget, og har fortsatt sin gode utvikling.

Viktige scoringer
I fjorårssesongen spilte Nomell 414 miutter a-lagsfotball, og ble i tillegg toppscorer på klubbens rekruttlag. I seriefinalen mot Vestfossen scoret han også det svært viktige 1-1 målet som startet snuoperasjonen og sikret opprykket. I årets sesong har han vært involvert i 17 kamper på klubbens a-lag, og scoret senest utligningsmålet mot Stjørdals Blink tidligere i høst.

To nye år
Nomell har skrevet under en kontrakt som binder han til klubben i ut 2021-sesongen. I tillegg til å spille på a-laget jobber han på  klubbens fotballfritidsordning.


0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline