Chat with us, powered byLiveChat

Våd Tysåsen rundt

Postet av Nicolai Somdal den 15. Sep 2015

Den 36. udgave af Tysåsen rundt blev en hyggelig, men våd affære for deltagere, tilskuere og hjælpere. Først i mål hos damerne var Silje Røynstrand, Universitetet i Agder (billedet), mens Terje Bruborg IL Express vandt hos herrerne. Alle resultater kan ses herunder. Terrænløbet samlede i alt 21 deltagere mod 61 sidste år, hvorfor arrangørerne beder om hjælp til at forøge interessen for dette klassiske efterårsløb. Resultatliste og billeder herunder.


NavnKlubbKlasseTid
Silje RøynstrandUIAK20-3451,50
Hilde Bergh MadsenSSAK35-3956,45
Andreas Jørgensen RossImås ILM15-191,10,36
Terje BruborgIL ExpressM20-3444,11
Endre AmundsenGrimstad & Arendal KlatreklubbM20-3446,24
Peder JørgensenArendal TriathlonM20-3448,39
Lars Martin FalckIL ExpressM20-3449,12
Christoffer HopstockHopstock fysioterapiM20-3449,28
Georg SmedsaasArendal TennisklubbM35-3947,52
Bengt-Ove MadsenSSAM40-4459,51
Kurt NedenesNedenesM40-441,00,45
Nils Olav KarlsenLøddesølM45-4949,29
Larry RothschildØstre TromøyM45-4958,26
Albert AndersenPusnes BILM45-491,00,23
Kristen LeifsenUIA BilM50-5455,53
Helge FjoneGrimstad Kom. BILM55-591,01,37
Eivind MadsenMoåsenM55-591,02,04
Lars TryTvedestrand IdrettsforeningM55-591,33,41
Kåre JørgensenHisøy OrienteringM60-641,01,09

0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline